۹ مهر ماه ۱۳۹۸

دنیای‌اقتصاد : در بسیاری از نقاط جهان، انرژی‌های تجدیدپذیر به کم‌هزینه‌ترین منابع تولید برق بدل شده‌اند. اما آمارها نشان می‌دهد که از سال ۲۰۱۷ حتی این هزینه‌ها نیز به‌ دلایلی نظیر ارتقای فناوری‌، افت هزینه‌های نصب و رقابتی شدن بازار مربوطه روبه کاهش گذاشته‌اند. شواهد نشان از آن دارند که انرژی‌های تجدید‌پذیر آماده‌اند که بمانند.

25 خرداد 1398

‌معاون سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر ایران بیان کرد: برای سال جاری با توجه به افزایش قیمت‌ها، تعدیل نرخ‌ها کمی مسائل را جبران می‌کند اما باید مصوبه‌ای برای افزایش نرخ داشت و اصلاحیه‌ای در قیمت‌ها تهیه شده که به زودی به وزیر نیرو ارائه خواهیم کرد تا بتوانیم درصدی به نرخ‌های خرید برق نیروگاه‌های خورشیدی اضافه کنیم.

18 خرداد1398

محققان هلندی با ترکیب دو ایده سلولهای خورشیدی تاندم سیلیکن-پروسکایت و ایده سلول خورشیدی دو وجهی موفق به دستیابی به بازدهی رکورد 30.2 درصد شدند.

 

۳۰ آذر ۱۳۹۷

محققان شرکت Oxford PV توانستند، بازده تبدیل سلول های خورشیدی تاندم سیلیکون-پروفسکایت به ابعاد ۱ سانتی متر مربع را تا ۲۸٪ افزایش دهند، این بازده توسط آزمایشگاه بین المللی انرژی های تجدیدپذیر امریکا، مورد تأیید قرار گرفته است. نقشه راه این شرکت، افزایش بازده تبدیل این سلول ها تا ۳۰٪ است.

۳۰ آبان ۱۳۹۷

به‌گفته محمودرضا حقی‌فام، نظر دولت نسبت به تعرفه برق پرمصرف‌ها مثبت است و شاید تا ۱۵ روز آینده دولت این تعرفه‌ها را تصویب و ابلاغ کند. وی در این خصوص گفت: تعرفه برق پرمصرف‌ها در مراحل نهایی تصویب در دولت است که به زودی جزییات آن اعلام می‌شود.

۱۲ آبان ۱۳۹۷

محمد صادق زاده؛ مدیرعامل سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران در جمع فعالان بخش خصوصی اظهار کرد: در دو سال گذشته حتی یک کیلووات هم توسط دولت ظرفیت در بخش انرژی تجدیدپذیر ایجاد نشده و در واقع این بخش را که دولت در این زمینه سرمایه گذاری و احداث کند را حذف کرده‌ایم.

۲۲ مهر ۱۳۹۷

محققان مؤسسه آدولف مرکل از دانشگاه فریبورگ سوئیس موفق شدند، سلول های خورشیدی پروسکایتی پایدارتر با ساختار جدید را بسازند که می تواند منجر به تجاری سازی این نوع از سلول های خورشیدی شود. در این سلول های خورشیدی، بخش آلی و ناپاپدار متیل آمونیوم، توسط کاتیون های معدنی و پایدار سزیم و روبیدم جایگزین شده است.

16 مهر 1397

نیروگاه هسته ای بدنام چرنویل که در سال ۱۹۸۶ تعطیل شده بود، به تازگی در قالب یک مجموعه تولید انرژی خورشیدی مجددا آغاز به کار کرد.

13 مهر 1397

هند سال گذشته با پشت سر گذاشتن ژاپن، چین و آمریکا توانست به چهارمین بازار بزرگ انرژی خورشیدی جهان تبدیل شود. این در حالیست که نارندرا مودی نخست وزیر این کشور هدف تولید 100 گیگا وات برق از منابع خورشیدی در سال 2022 را مطرح کرده است.

5 مهر 1397

فوریه گذشته بود که رنو گام هایی را در راستای الکتریکی کردن جزایر مادیرا و پورتو سانتوی پرتغال برداشت. این اقدام که مشابه اقدام تسلا در هاوایی بود، اکنون به جزیره Belle-Île-en-Mer واقع در فرانسه نیز گسترش پیدا کرده و خودروساز فرانسوی قصد دارد آن را به یک جزیره هوشمند تبدیل کند.